Jak rozwija się Kraków

Wśród licznych województw w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale również na licznych innych polach. Staje się obszarem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w niedawnych latach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.
Pozytywne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego załatwiono w przeciągu ostatniego czasu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Bardzo pomogły w tym aspekcie finane EU, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie akcje w zakresie pozyskiwania dotacji sprawiły, że gmina uzupełniła się o następne drogi, nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej, oraz kolejne miejsca użyteczności publicznej.
Szerokie zmiany nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Zwykle ignorujemy historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się robi. Tymczasem Kraków zmienia się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze gospodarki odpadami, tworzeniu oraz modernizacji sieci wodociągowej, budowa filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie umożliwiają nam bezpieczniej i wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się też w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane dzięki radnym działania nie tyczą się jedynie ścisłego środka Krakowa, ale również są połączone z całym województwem . Wobec tego zamiast narzekać lecz zauważyć zmiany w które obrósł Kraków.
Przyszłe miesiące – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – umożliwią Krakowowi stać się niezwykłą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski program