Kraków zwalcza z zatruciem powietrza

Jednym spośród największych wyzwań w większości polskich miast jest transport. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby samochodów na naszych szosach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród innych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Kraków arena
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.