Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w zasadzie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o oryginalne smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.